Strój idealny do biura

Praca w biurze wymaga odpowiedniego ubioru. Odpowiedniego, czyli jakiego? Podpowiadamy! Pracując w biurze, należy bez wątpienia zainwestować w kilka eleganckich, klasycznych koszul. Są one doskonałą bazą dla wszelkich biurowych stylizacji.

Ponadto te w kolorze bieli pasują niemal do wszystkich ubrań. Oprócz koszul, w biurze, w którym obowiązuje dress code niezbędny będzie oczywiście garnitur. W tym przypadku warto postawić na garnitury w bezpiecznych kolorach.

Z pewnością sprawdzą się nieśmiertelne czernie oraz szarości. Alternatywą dla garnituru jest garsonka, która sprawdzi się w większości biurowych sytuacji, także podczas ważnego spotkania z klientem. Oprócz gotowych zestawów: garniturów i garsonek, warto zainwestować także w klasyczne eleganckie spodnie, spódnice ołówkowe (obowiązkowo za kolano!) oraz dopasowane marynarki.

W pracy niezwykle istotne są także buty. Zapomnij o wygodnych balerinach. Nawet te najpiękniejsze, nie są na tyle eleganckie, aby właściwie prezentowały się z elegancką garsonką, czy garniturem.

Najodpowiedniejszymi butami do eleganckich stylizacji są oczywiście szpilki, jednak w ich przypadku należy pamiętać, że do pracy powinnyśmy decydować się na takie, których obcas nie przekracza 7 cm. W dużej mierze ze względu na wygodę i obciążenie kręgosłupa, ale również właśnie ze względu na dress code, który nie dopuszcza czółenek na wyższym obcasie. W dużych korporacjach etykieta ubioru sztywno obowiązuje od poniedziałku do czwartku.

Piątki (casual friday) są dniem kontrolowanego luzu, podczas którego możemy sobie pozwolić na jednolite ciemne jeansy, marynarkę o sportowym kroju, czy płaskie buty, jednak zawsze z zakrytymi palcami.