Ponadczasowy damski garnitur

Wymieniając eleganckie elementy damskiej garderoby, nie można zapomnieć o garniturze. Choć kojarzy nam się on z typowo męskim ubraniem, obok garsonki powinien stanowić podstawowe wyposażenie damskiej szafy. Skąd wziął się fenomen damskich garniturów? Przede wszystkim z ich wygody. Garnitury, w przeciwieństwie do garsonek są o wiele bardziej komfortowe.

Ponadto, co niezwykle istotne, sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Garnitury są doskonałe do pracy, do teatru, czy na wielkie wyjścia – stylowe, eleganckie i ponadczasowe. Co również niezwykle istotne, zdecydowanie dodają pewności siebie. W garniturze czujemy się mniej skrępowane niż w garsonce, ale jednocześnie eleganckie, a często również seksowne.

Jeśli zdecydujemy się na garnitur z dopasowanymi spodniami i marynarką, z pewnością podkreślimy swoją kobiecość. Garnitur może wydawać nam się nudny, jednak zdecydowanie taki nie jest. Jego klasyczny i grzeczny charakter można przełamać odpowiednimi dodatkami w postaci odważnych szpilek, czy torebki. Ciekawym pomysłem mogą okazać się również odważne oprawki okularów.

Dla miłośniczek elegancji w niecodziennym wydaniu, strzałem w dziesiątkę okażą się z pewnością garnitury w nieoczywistych kolorach. Warto zdecydować się we wpisujący się w klasyczne kanony garnitur w kolorze czerwieni. Ponadto niezwykle elegancko prezentują się garnitury w odcieniach szarości, kobaltów, a nawet intensywnych różów. Decydując się jednak na garnitur w nieoczywistym kolorze: kanarkowym, błękitnym, purpurowym, czy zielonym, należy pamiętać o stonowanych i klasycznych dodatkach – skromnej torebce i klasycznych szpilkach.

W tym przypadku warto także postawić na oszczędną biżuterię. Wyjątek stanowią „wielkie wyjścia” podczas których możemy sobie pozwolić na bardziej ozdobne kolczyki, bransoletki i naszyjniki.