Nieśmiertelna garsonka

Garsonka – przez niektóre kobiety uwielbiana, przez inne znienawidzona, bez wątpienia należy do jednych z bardziej eleganckich strojów formalnych i powinna znaleźć się w garderobie eleganckiej kobiety. Każda bizneswoman powinna mieć choć jeden egzemplarz tego formalnego stroju w swojej szafie. Garsonka kojarzy nam się z narzuconymi z góry zasadami. Wszystko ze względu na to, że stanowi podstawowy ubiór w formalnych korporacjach, a także w bankach.

Niemniej współczesny rynek oferuje nam różnego rodzaju garsonki – z bardziej lub mniej dopasowanym żakietem; z przeróżnej długości ołówkową spódnicą. Ponadto co niezwykle istotne, współczesne garsonki można nabyć w wielu nowoczesnych kolorach. Oczywiście niesłabnącą popularnością cieszą się garsonki w kolorze czarnym i granatowym, jednak kobiety coraz chętniej decydują się także na wszelkie odcienie szarości, będące współcześnie nową czernią. Szarości są eleganckie, a ponadto nowoczesne i ponadczasowe.

Doskonale komponują się z nimi dodatki niemal w każdym kolorze. Ciekawym przełamaniem szarej garsonki będą szpilki w kolorze intensywnej czerwieni, a dla jeszcze bardziej odważnych pań strzałem w dziesiątkę mogą okazać się dodatki w kolorze intensywnego różu – fuksji, kobaltu, czy kanarkowej żółci. Wszystkie te barwy niejako „odmłodzą” garsonkę i dodadzą jej pazura. Z takimi dodatkami żadna garsonka nie będzie nudna i na tyle formalna, aby nadawała się wyłącznie do pracy.

Ponadto współczesne trendy dopuszczają również możliwość łączenia pozornie niepasujących do siebie stylów, dlatego również ciekawym rozwiązaniem może okazać się przełamanie eleganckiego stylu garsonki, sportowymi butami – w stonowanym lub odważnym kolorze.