Marynarka doskonała na każdą okazję

Klasyczna marynarka jest jednym z podstawowych elementów garderoby. Sprawdza się ona w wielu sytuacjach i przy wielu okazjach. Marynarka jest przede wszystkim niezastąpiona w pracy – podczas spotkań służbowych i kolacji biznesowych. Ponadto doskonale sprawdza się podczas wszelkich tak zwanych „wielkich wyjść” – do teatru, na wystawę oraz inne uroczystości w postaci przyjęć, spotkań rodzinnych, czy ślubów.

Marynarka jest synonimem elegancji. Potrafi nawet najbardziej sportowym stylizacjom nadać eleganckiego charakteru. Dlatego czasami warto postawić na nią, zestawiając ją z dżinsami, t-shirtem i sportowymi butami. Najbardziej eleganckie są marynarki dopasowane.

Jak sama nazwa wskazuje, decydując się na taką marynarkę powinnyśmy wybrać rozmiar, który idealnie na nas leży. Dopasowana marynarka nie może być zbyt duża. Często zdecydowanie lepiej prezentuje się, gdy jest odrobinę „za mała”, jednak również nie do końca. Jeśli kupimy marynarkę zdecydowanie za małą, będziemy wyglądały w niej niekorzystnie, bez względu na figurę.

Oprócz marynarek dopasowanych, niezwykłą popularnością cieszą się również marynarki o nieco obszerniejszych fasonach. Triumfy święcą marynarki wyglądające jakby wzięte z szafy chłopaka. Są one nieco luźniejsze i dłuższe, ale potrafią być jednocześnie kobiece. W szczególności, jeśli zestawimy je z klasyczną, ołówkową spódnicą lub dopasowaną sukienką.

Obszerna marynarka w wielu sytuacjach może zastąpić nam także płaszcz – jest na tyle stylowa i szykowna, że z powodzeniem mogłybyśmy się w niej wybrać do teatru, czy na kolację w ekskluzywnej restauracji.