Klasyczna, elegancka spódnica ołówkowa

Spódnica ołówkowa powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety, w każdym wieku. Jest to fakt niezaprzeczalny, z którym niestety dość często polemizujemy. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że dla większości kobiet spódnica ołówkowa jest sprzymierzeńcem. Należy tylko dobrać jej odpowiednią długość i oczywiście kolor.

Klasyczna czarna spódnica ołówkowa do kolana powinna gościć w każdej damskiej szafie. Sprawdza się ona w wielu sytuacjach. Przede wszystkim jest doskonała do pracy. Zestawienie jej z białą koszulą sprawia, że otrzymujemy jeden z najbardziej ponadczasowych, sprawdzonych i eleganckich zestawów.

Ponadto ołówkowa spódnica sprawdzi się także podczas wieczornych wyjść. Mając w swojej szafie choć jedną ołówkową spódnicę zyskujemy bazę i możliwość tworzenia wielu eleganckich stylizacji, które sprawdzą się w teatrze, na premierze filmowej, czy podczas wystawy w galerii sztuki. Co niezwykle istotne, współczesna moda daje nam możliwość przełamywania klasycznych ubrań sportowymi dodatkami. Jeśli więc zdecydujesz się na spódnicę ołówkową do pracy, a popołudniu jesteś umówiona z koleżankami na kawę, wystarczy, że szpilki zamienisz na buty sportowe, a elegancką koszulę na t-shirt, a zyskasz niezwykle modną stylizację.

Oprócz klasycznych czarnych spódnic, warto zainwestować w spódnicę ołówkową w odcieniach szarości, które współcześnie zyskują miano nowej czerni. Szarości podobnie jak czerń są równie eleganckie, ale nie tak oczywiste i co niezwykle istotne dedykowane są paniom w każdym wieku – od nastolatek, aż po kolejne pokolenia.