Eleganckie stylizacje do pracy

W pracy biurowej wymagane jest zachowanie pewnej etykiety ubioru. Dlatego każda kobieta pracująca w biurze powinna mieć w swojej garderobie ubrania, na bazie których będzie w stanie stworzyć ponadczasowe, zawsze modne i eleganckie stylizacje. Bazą eleganckiego ubioru jest przede wszystkim biała, klasyczna koszula; eleganckie spodnie garniturowe, dopasowana ołówkowa spódnica, czarne, klasyczne, skórzane czółenka na niezbyt wysokim obcasie oraz skórzana, elegancka torebka, która pomieści wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty.

Korzystając z tej bazy, można stworzyć niepowtarzalne stylizacje. Pierwsza z nich, o której warto wspomnieć to połączenie klasycznej koszuli z eleganckimi spodniami w kant. Kolejna propozycja z wykorzystaniem koszuli to jej połączenie z ołówkową spódnicą.

W obu przypadkach charakteru całym stylizacjom nadadzą dodatki – kolorowa elegancka apaszka, ciekawe oprawki okularów, czy szpilki w nieco odważniejszym kolorze. Wybierając klasyczne garniturowe spodnie z marynarką, czy dopasowaną garsonkę, możemy ją przełamać białym, bawełnianym t-shirtem, który nada stylizacji nieco luzu. Aby ten luz jeszcze bardziej uwidocznić, warto zdecydować się na zestawienie klasycznych, eleganckich ubrań ze sportowymi, aczkolwiek skórzanymi butami.

Decydując się z kolei np. na garnitur w stonowanym kolorze, możemy go przełamać elegancką bluzką we wzory, czy bluzką jednolitą z ciekawym zdobieniem w postaci koronek, czy wiązania pod szyją. Mając w swojej szafie bazę „eleganckich ubrań obowiązkowych”, jesteśmy w stanie wyczarować niezliczone ilości stylizacji, które doskonale sprawdzą się w pracy biurowej – na co dzień i od święta.