Elegancki sweter do pracy? Czemu nie!

Biurowy dress code często nakazuje nam ubieranie do pracy garsonek lub garniturów w zestawieniu z klasyczną białą koszulą. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że w biurach, w których dress code nie jest sztywno przestrzegany, można zdecydować się na nieco bardziej alternatywne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań są swetry. Często kojarzą się nam one ze spotkaniem z przyjaciółmi w ogrodzie, czy chwilą relaksu przy kominku.

Jednak swetry mogą być niebywale eleganckie i doskonale mogą komponować się np. z klasyczną, białą koszulą. Czasami zamiast marynarki warto wybrać właśnie sweter. Doskonałym rozwiązaniem będą z pewnością zarówno rozpinane kardigany, jak również wkładane przez głowę dzianiny.

Ponadto coraz częściej można kupić swetry imitujące marynarki. Doskonale sprawdzą się one podczas chłodniejszych dni i z powodzeniem zastąpią także trencz. Decydując się na dzianinowy sweter do pracy warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. W pierwszej kolejności powinnyśmy zwrócić uwagę na jego kolor.

Bez wątpienia najdoskonalsze będą swetry w kolorze błękitów, szarości oraz beżów – te kolory są niebywale eleganckie. Ponadto należy zwrócić także uwagę na materiał, z które są wykonane. Zdecydowanie warto zainwestować w sweter wykonany z wysokiej jakości materiałów, ponieważ daje nam gwarancję tego, że sweter nie wstąpi się oraz nie zmechaci po kilku praniach. Wybierając elegancki sweter do prac nie można zapomnieć o zestawieniu go z klasycznymi, garniturowymi spodniami, elegancką koszula i oczywiście pięknymi, aczkolwiek skromnymi kolczykami.

W tym przypadku na pewno sprawdzą się delikatne perły np. w odcieniu gołębim.