Elegancki płaszcz na każdą porę roku

W każdej damskiej garderobie powinno znaleźć się miejsce na elegancki płaszcz. Biorąc pod uwagę panujący w naszym kraju klimat, odzież wierzchnia jest nam niezbędna przynajmniej podczas trwania ośmiu wiosenno-zimowych miesięcy. W tym czasie, oprócz eleganckich garsonek, czy garniturów, powinnyśmy być wyposażone także w odpowiedni elegancki płaszcz. Na jaki się zdecydować? Przede wszystkim, w zależności od pory roku, niezbędny będzie nam płaszcz zarówno cieplejszy, jak i lżejszy. Pośród płaszczy zimowych możemy zdecydować się na modne od kilku sezonów płaszcze przewiązywane w pasie, bez dodatkowego zapięcia w postaci guzików, czy zamka. Trafnym wyborem będzie także płaszcz o prostym kroju lub kroju pudełkowym – zapinany na guziki.

W kwestii materiałów niezaprzeczalnym faworytem jest wełna. Jeśli chodzi o kolorystykę, z pewnością sprawdzi się nieśmiertelna czerń. Ponadto ciekawym wyborem będą wszelkie odcienie szarości, beże oraz bardzo modny camel. Wybierając płaszcz zimowy, należy kierować się nie tylko jego wyglądem, ale również funkcjonalnością, dlatego z pewnością należy zwrócić uwagę na to, czy płaszcz jest wyposażony w podszewkę. W przypadku płaszczy wiosenno-jesiennych niesłabnącą popularnością cieszą się eleganckie prochowce oraz trencze. W ich przypadku warto również postawić na czernie, szarości i beże, choć ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także płaszcze w nieco odważniejszej kolorystyce.

Warto także pamiętać, że nawet najbardziej elegancki płaszcz zarówno zimowy, jak i jesienno-wiosenny można przełamywać sportowymi dodatkami, przede wszystkim butami, które nadadzą całej stylizacji nieoczywisty charakter.