Damą być

Być damą nie jest współcześnie trudno. Wystarczy odrobina wyczucia stylu i odpowiednie ubrania, aby stworzyć naprawdę zaskakujące i jednocześnie eleganckie stylizacje, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Każda dama ma w swojej garderobie odpowiednie ubrania, które są bazą dla tworzenia niezliczonej ilości stylizacji – bardziej i mniej oficjalnych.

Takim podstawowym ubiorem jest oczywiście biała koszula. Każda dama powinna mieć w swojej szafie kilka białych koszul: dopasowaną koszulę bawełnianą, koszulę lnianą o nieco luźniejszym fasonie, czy białą koszulę z dodatkowym zdobieniem np. z wiązaniem pod szyją.

Ponadto w szafie każdej współczesnej damy można odnaleźć kilka par spodni niezbędnych na co dzień i od święta. Każda kobieta powinna mieć przynajmniej dwie pary dopasowanych dżinsów, dwie pary spodni garniturowych, klasyczne, czarne spodnie dżinsowe oraz spodnie o nieco luźniejszym fasonie – doskonałe na weekend. Oprócz ubrań, w przypadku każdej damy, niezwykle istotne są dodatki.

W pierwszej kolejności należy wymieć obuwie. Wbrew pozorom w garderobie współczesnej kobiety nie królują wyłącznie szpilki, ale również obuwie bardziej wygodne, w tym buty sportowe. Warto pamiętać, że buty stanowią jeden z ważniejszych elementów całej stylizacji, dlatego zawsze warto stawiać na buty wysokiej jakości, wykonane z najlepszych materiałów.

Kolejna niezwykle istotna kwestia to torebka. Żadnej kobiecie nie może zabraknąć torebki – zarówno dużej i pakowanej, jak również mniejszej. Dopełnieniem wszystkich stylizacji jest biżuteria.

Damy potrafią w gustowny sposób łączyć delikatne, eleganckie kolczyki, czy piękny zegarek nawet ze strojem sportowym. Warto się od nich uczyć.