Biznesowa kolacja – co na siebie włożyć?

Biznesowa kolacja wymaga nie tylko merytorycznego przygotowania, ale również odpowiedniego stroju. Na co postawić wybierając się na biznesową kolację, od której zależy powodzenie ważnego projektu? Wbrew pozorom na biznesową kolację należy ubrać się w miarę skromnie – nigdy wyzywająco. Warto w tym przypadku postawić na sprawdzone stylizacje ze spódnicą ołówkową lub elegancką sukienką w roli głównej. Na biznesowej kolacji możemy sobie pozwolić na odejście od pracowniczego dress code’u, jednak bez wątpienia musi być to strój elegancki. Biurową klasyczną, białą koszulę można zastąpić elegancką bluzką o nieoczywistym fasonie np.

ze stylowym wiązaniem pod szyją, czy delikatną falbanką. Elegancka bluzka doskonale będzie pasowała do klasycznych spodni garniturowych w kant. Co również niezwykle istotne, podczas biznesowej kolacji możemy sobie pozwolić na nieco wyższe buty na obcasie. Być może trafnym pomysłem będą czółenka w nieco odważniejszym kolorze – przełamujące stonowane odcienie całej stylizacji? W przypadku spódnic i sukienek z pewnością należy zwrócić uwagę na ich długość. Spódnice i sukienki nie powinny być, ani zbyt krótkie, ani zbyt długie.

Idealne będą takie kończące się w połowie kolana, aż do połowy łydki. Kolejna niezwykle istotna kwestia to dodatki. Jeśli postawiłyśmy na skromny ubiór, możemy zaszaleć z dodatkami, jednak z umiarem. Jeśli zdecydujemy się na duże kolczyki, powinnyśmy zrezygnować ze strojnych naszyjników. Jeśli z kolei postawiłyśmy na bardziej ozdobną bluzkę, jako dodatek do niej możemy wybrać delikatne kolczyki lub zegarek.